2020’de Popüler Mobilya Modelleri Ne Olacak


Ev dekorasyonunda dönemsel olarak yenilenen ve yaşam alanlarına yeni bir soluk getiren mobilyalar, 2020 yılında da evlere iddialı dokunuşlar yapacak. Peki 2020 yılında sık göreceğimiz mobilya modelleri neler olacak?

2020 Yılında Özgün Tasarımlar Ön Plana Çıkıyor

Özgün tasarımlara sahip ürünlerin 2020 yılına damga vuracağını söyleyen tasarımcılar kumaşlardan kullanılan malzemelere kadar özgün modellerin kendisini hissettireceğini söylüyor. Özellikle doğal ahşap ve mermer yapılar dekorasyon örneklerinde karşımıza sık sık çıkacak.

Kahverengi dışında krem rengi ve gri tonlarının da baskın olarak kullanılacağı mobilya modellerinde, pantone 2020 rengi seçilen klasik mavi de tercih edilecek. Ayrıca bu yıl dekorasyon detaylarına baktığımız zaman rosa ve bakır kullanımı yerine krom ve pirinç kullanımının daha arttığı da gözlemlenecek.

Geometrik Tasarımlar Yaşam Alanlarında Yer Alacak

Doğallığın baskın olacağı 2020 yılı ev dekorasyon trendlerinde geometrik tasarımlar öne çıkacak. Ahşap görünümlü renkler sıklıkla kullanılırken bu doğallık soft tonlarla kombinlenecek. Dekoratif objeler her zaman ki gibi tamamlayıcı unsur olarak yaşam alanlarında yer alırken, mobilya modelleri de doğal hatlarla şekillenecek.

Daha dinamik bir yapıya sahip olan mobilya hatlarında oval kenarlar ve açılı köşeler bu yıl tercih edilecek. Durağan evlere hareketlilik katacak olan bu geometrik tasarımlar, kişisel beğenilere göre yaşam alanlarında farklı tarzlar ortaya çıkartmak için kullanılabilecek.

2020 mobilya modelleri arasında sadece estetik duruşuyla değil, işlevselliğiyle de değer kazanan mobilyalar popülerliğini sürdürecek. Kir tutmayan ve silinebilen kumaşlar pek çok oturma grubunda tercih edilirken, örme kumaşlar da doğal bir görünüm ortaya çıkartmak için kullanılacak. Son yılların popüler kumaşlarından biri olan kadife, koltuk döşemelerinde de 2020 yılında karşımıza çıkacak.

Yaşam alanlarını 2020 trendlerine uygun dekore etmek isteyenler tamamlayıcı unsur olarak avize ve lambalardan vazgeçmeyecek. Ayrıca halı tercihi de daha çok koyu tonlardan yana kullanılacak. 2020 yılına göre çok daha pastel tonlarla karşılaşacağımız 2020 ev dekorasyon trendlerinde, büyük figür motifleri de dikkat çekecek.