BANYO DEKORASYONU FİKİRLERİ

Şık ve Kullanışlı Banyo Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Mükemmel banyo tanımı oldukça açık uçlu bir konu aslında, her zevk birbirinden farklı olduğu için tasarımlarda farklı olacaktır haliyle. Yeni bsnyo tasarlarken kafanız karışabilir ama öncelikle alanı iyi tanımalı ve Banyo Dekorasyonu ona göre yapmalısınız. Şık bir banyonuz olsa bile kullanışı olmayan bir banyoyu kim ister ki. Ne istediğinize karar verin, banyo sizin huzur bulabildiğiniz bir alan mı olmalı yoksa yaratıcılığınızın arttığı bir kaçış alanı mı?

Banyo Nasıl Tasarlanmalı ?

Banyo tadilatına karar verdiyseniz artık önünüzde pek çok seçenek bulunmakta. Banyolarda önemli olan işlevsellik. Küçük Banyo Dekorasyonu yapacaksanız işlevsellik çok daha önemlidir. Temizlik malzemeleri, havlular ve birçok şey için saklama alanları oluşturmalısınız. Banyonun nemli bir alan olduğunu göz önünde bulundurarak duvar kağıdı ve zemin döşemesini ona göre seçmelisiniz. Banyonuzda iddialı ve parlak renkler mi hakim olmalı yoksa daha pastel tonlar mı? Duş kabinlerinde birbirinden farklı seçenekler var, boyutları ve kullanım şekilleri birbirinden farklı. Banyonuzu hesaba katarak seçim yapmalı, kullanım anında pişman olmamalısınız. Küvet mi istersiniz yoksa küvetle birleşik bir duşakabin mi? ya da bir duşakabin size yeter mi? tüm bunlar için öneriler var elbet ama tercih sizin.

Banyoda Hangi Renkler Kullanılmalı?
Banyo için havlu ve paspas seçimi kadınlar için oldukça önemlidir, temiz ve modern görünmeli, bir o kadar da dekorasyon ile bütünlük oluşturmalılar ama genel olarak ilk dikkat etmeniz gereken hepsi arasındaki uyumdur. Renkler ambiyansı değiştirir, ambiyans ise sizing ruhunuzu, zevkinizi yansıtır. Banyo düzenlemesinde en sık tercih edilen renkler arasında beyaz gelmektedir. Beyaz pek çok rankle kombin edildiği için uyum sağlaması en uygun renktir. Beyaz ile mavinin uyumu ferah bir görüntü elde edilmesine yardımcı olurken, beyaz ve siyah uyumu daha romantic ve derin bir ortam oluşturur. Renk seçiminde banyoya gelen doğal ışığı da hesaba katmalısınız. Eğer ki doğal ışık gelmiyorsa daha fresh renkler tercihleriniz arasında olmalı. Işık kaynağı yokken koyu renkler seçerseniz boğucu bir mekan yaratmış olabilirsiniz. Küçük Banyo Dekorasyon Fikirlerinde uzmanların önerisi doğal ışık olsa bile her zaman açık ve aydınlık renkler seçilmesi yönündedir.

En Popüler Banyo Dekorasyonları ;

Eklektik banyolar, basit banyo dekorasyonlarından sıkılanlar için idealdir. Renk, biçim tamamen sizin elinizdedir. Hayalgücünüzü serbest bırakın ve ortaya çıkanı uygulayın.
Minimal Banyolar için ise daha pastel ve basit renkler uygulanır. Mobilyalar daha sade, daha küçük ve daha Pratik kullanıma sahiptir. Bu banyolarda geniş bir dolap ihtiyacınızı görür, tüm depolama hizmetini karşılar. Kullanacağınız malzemeler ise tamamen sizin elinizde. Metal tercih edebilir ya da ahşap görünümlü üretilen malzemeler seçebilirsiniz.
Moden banyolar renklerin daha hakim olduğu, sadelik ile bir potada eriyen banyo tasarımlarıdır. Modern banyolarda büyük mobilyalardan ziyade küçük dekorasyon malzemeleri kullanılır.
Country, kırsal tarzda banyolarda ise çiçek desenleri, doğal taş görünümlü duvarlar ile daha sıcak bir ortam yaratılır. Dekoratif malzemeler kullanılır ama bunda aşırıya kaçılmaz. Fazla kalabalık olan banyo doğal görünümün önüne geçer. Bu banyoda tercih edeceğiniz pastel tonlar size her gün bir pansiyonun banyosunda zamanınızı geçiriyormuş hissine sokabilir.
Rustik banyolarda ise ahşap kullanımı oldukça fazladır. Tavanda, klozet kapağında her yerde ahşabı görebilirsiniz. Sıcak malzeme seçimi rustik tarzın en önemli maddesidir. Bu haliyle country tarza yakın olan rustik banyolarda Tuvalet Banyo Dekorasyonu ön plana çıkar. Bu stilde ayaklı kuvetler, banyoda saksılar sıklıkla kullanılır.