ÇOCUK ODASI DEKORASYON FİKİRLERİ

İlham verici fikirler ve özgün dokunuşlarınızla Eğlenceli ve Rahat Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri ile çocuk odasını sihirli bir alana dönüştürebilirsiniz.
Bebek odalarından, çocuk odasına kadar Genç Odaları için heyecan verici pekçok fikir bulunmaktadır. Çocuk Odası Dekorasyonunda istediğiniz her türlü fikri uygulayabilir, eğlenceli tasarımlara imza atabilirsiniz çünkü çocuk odaları hayal gücünün en geniş olduğu dekorasyon alanlarıdır. Çocuğunuzun oyun oynadığı, zamanının çoğunu geçirdiği yeri hem güvenli hem oldukça eğlenceli bir hale dönüştürmek için çocuğunuzu iyi tanımanız gerekir. Nelerden hoşlandığını öğrendikten sonra onun hoşlandığı şeyleri mobilyadan, aksesuara, aydınlatmaya, duvar kağıdına kadar her türlü malzemeye yansıtabilirsiniz.

Çocuk odası için ilham gerekir, ilhamdan sonra ise fikir

Siz isteğinize karar verdikten sonra size yardımcı olmak için pekçok mağaza hizmetinizde olacak.

Bebek odası nasıl dekore edilmeli ?

Öncelikle yerleşim planını gözden geçirerek alacağınız temel mobilyaları ve dekorasyon malzemelerine karar vermelisiniz. Değişimi seviyorsanız birbirinden bağımsız mobilyalar mı tercih etmelisiniz yoksa birbirine entegre, gömme malzemeler mi ? bu konuda seçim tamamen sizin aslında. Yapacağınız akıllı bir planlama ile oldukça sınırlı bütçelerle dahi yaratıcı, özel odalar tasarlayabilirsiniz. Kız Çocuk Odası ya da erkek çocuk odası olması malzemeleri az çok değiştirse de kullanacağınız temel malzemeler aynı kalacaktır. Bebek odasında tamamen cinsiyetten bağımsız nötr bir dekorasyon  tercih edebilir ya da odaya girdiğiniz an renkler size bu odanını kime ait olduğunu hissettirebilir.

Bir Çocuk Odası Nasıl Tasarlanmalı?

Çocuk odası tasarımları bebek odasına göre biraz daha zordur çünkü artık sizin fikirlerinizden ziyade onların hayalleri ve istekleri ön plandadır. Çocuk odalarında oyuncakların ve eşyaların saklanması için fonksiyonel alanlar tercih edilir. Çocuk odalarında hayal gücünü geliştirici, kendisini özgür hissedebileceği alanlar yaratmak çok önemlidir. Bütün günlerini orada geçirecekleri günlerde odalarında rahat hissetmeliler. Çocuk odalarında canlı ve parlak renkleri tercih etmek çok daha iyi bir tercih olacaktır. Çocuk Odası Duvar Kağıdında çizgi film karakterleri ya da doğal manzara görünümleri tercih edebilirsiniz. Odalarda konforlu oturma alanları olduğu gibi, oda içi kaydıraklar kullanabilir, uyku zamanlarını eğlenceli hale getiren kabin yataklar tercih edebilirsiniz.

Çocuk Odası Duvarlarında Tercih Nasıl Olmalı?

Internette duvar kağıtları ile ilgili binlerce içeriğe ve fotoğrafa erişebilirsiniz. Duvar kağıdı seçiminde önemli olan tamamen çocuğun zevkleri ve istekleridir. Kendisini ait hissetmediği, duvarlarına bakınca hayal gücünün harekete geçmediği bir alan amacınıza ulaşamadığınızı gösterir. Artık duvar kağıdında kız çocuğu için pembe, erkek için mavi renk seçeneği kırılarak daha nötr ve eğlenceli renkler kullanılmakta. Erkek çocuk odası için kırmızı bir renk ve kız çocuk odası için yeşil tonları neden kullanılmasın ki. Yeni dekorasyonlarda üç duvar boya ile boyanırken tek bir duvar duvar kağıdı ile kaplanarak daha ferah mekanlar elde edilmektedir. Hayal gücü sizing geri kalan doğru malzemeleri bulmak ve kullanmak. Çocuğunuz resim yapmayı seviyorsa neden bir duvarı kara tahta yapmayasanız ki. Bu da sıklıkla tercih edilenler arasındadır.
Çocuk Odası Lambaları yine çocuklar için eğlenceli pekçok seçenek bulunmaktadır. Çizgi film karakterleri bunlar arasındadır.

Çocuk Odası Perdelerde ise kalın perde seçeneklerinin yanında desenlerle işlenmiş uçuş uçuş perdeler satın alabilirsiniz.
Çocuğunuz için hangi tarzı kullanacağınız tamamen sizin elinizde. Klasik odaların yanı sıra iskandinav odalar, elektik tarz çocuk odaları ya da tamamen modern çizgilerde çocuk odaları tasarlamak için bir bütçe ayırmanız yeterli, geri kalanı için sadece alışveriş haritanızı çıkarabilirsiniz.