Duvar Ünitelerinde Seçim Nasıl Yapılmalıdır?


Duvar ünitesi evimizde en çok kullanılan donatılardan birisidir. Televizyonu zevkle izlemekte duvar üniteleri büyük rol oynuyor. Gerek kitapların gerek bibloların süslediği bu tv ünitelerinin günlük kullanım oranı fazladır. Kitap okumayı sevenler duvar ünitelerindeki depolama alanlarını iyi inceleyip satın almalıdır.

Duvar Ünitesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk önce bir ihtiyaç listesi oluşturmalıyız. Duvar ünitesini hangi amaçlarda kullanmak istiyorsak ona göre seçim yapmalıyız. Örneğin kitap depolamak , cd-vcd-dvd, albüm ve biblo gibi aksesuarlar ihtiyaç listesindeki maddeler olabilir.

Odanızda ev sinema sistemi bulunuyorsa o sistemin kapladığı alanı göz önünde bulundurmalıyız. Daha sonra evimizde bulunan televizyonun ölçülerini bilmeliyiz. Bu tarz bir liste oluşturduktan sonra geriye tv ünitesini yerleştireceğimiz alanın ölçüsünü almak kalıyor.

Mobilya firmaları günümüz şartlarından dolayı duvar ünitelerini ortalama 250 cm ebatlarında üretiyor. Bu ebatı göz önünde bulundurarak bir seçim yapmamız gerekiyor. İnter Mobilya istek üzerine tv ünitelerinin ebatlarını sizin evinize en uygun ölçülerde üretimini yapıyor.

Evinizde küçük çoçuklarınız bulunuyorsa tv ünitesinin köşelerinin keskin olmamasına dikkat edin. Kıralacak dekoratif eşyalar varsa çoçuklarınızın ulaşamayacağı yükseklikte bir tv ünitesi seçimi yapmanız en doğrusu olacaktır.

Göz sağlığını korumak için Duvar Ünitesi nasıl seçilmelidir ?

Türkiye’de televizyon izleme oranı oldukça yüksektir. Malesef ki doğru seçimler ve doğru üretimler yapılmadığı için kullanıcıların gözlerinde bozulmalar meydana gelmektedir. O yüzden televizyon ; oturan bir kişinin göz hizasında olması gerekiyor ve televizyonun sizden 3 m uzakta kalmasına dikkat etmelisiniz.

İnter Mobilya’nın koleksiyonuna bakmadan tv ünitesi satın almayın.