Klasik Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları

Nostaljik esintileri hissetmek, bugünün modern yapısıyla dünün güzelliğini birleştirmek istiyorsanız mutfak alanlarında klasik dekorasyon stilini benimseyebilir, birkaç püf nokta ile klasik mutfak stiline sahip olabilirsiniz.

Metalik Renkleri Kullanın

Şık ve nostaljik etkileri mutfağınızda buluşturmak için görkemli ışıltılara sahip metalik renkleri kullanabilirsiniz. Kahverengi, roze, bakır, beyaz ve gri gibi renklere sahip olan bu stil mutfak dolaplarının daha ihtişamlı gözükmesini sağlayacaktır.

Modern mutfak dolaplarına da uygulayabileceğiniz bu stil için klasik tonları ve motifleri barındıran mobilya kulpları satın alabilir, altın, roze ve metal renklere sahip bu kulplar sayesinde klasik ışıltılara sahip olabilirsiniz.

Klasik mutfak dekorasyonu için aydınlatma unsuru da ihmal edilmemesi gereken konulardan biridir. Metalik renkleri aydınlatma ürünlerinde de kullanabilir, mutfak alanının klasik görünümüyle uyumlu altın ve bakır tonlarındaki metalik aydınlatma araçlarını tercih edebilirsiniz. Böylece nostaljik etkiyi arttıracak, şık ve çarpıcı bir mutfak dekorasyonuna sahip olabileceksiniz.

Klasik Ögeleri Soft Renklerle Birleştirin

Klasik ögelerin şık ve sade bir alan yaratması için koyu tonlar yerine tercih edebileceğiniz pastel renkler, mutfağınızın daha ferah gözükmesini sağlayabilir. Soft pembe tonlar, beyaz, bej gibi ana renkler mobilya tercihinizde öne çıkabilir. Ancak klasik izlenim yaratmak için ayrıntıları roze, bronz ve bakır gibi renklerle verebilir, mutfağınızı daha dikkat çekici kılabilirsiniz.

Mutfağınıza hareket katmak için modern-klasik kilimleri kullanabilir, zemin rengi olarak da pastel tonlarındaki seramikleri tercih edebilirsiniz.

Etnik Ögelere Yer Verin

Klasik mutfak mobilyası kullanımında nostaljik rüzgarları etkin bir biçimde hissetmek istiyorsanız, mobilyalarınızla uyumlu etnik ögelere yer verebilirsiniz. Dikkat çekici renklere sahip olan mistik desenli kilimler, perdeler ve aksesuarlar mutfağı daha dinamik hale getirecektir.

Fuşya, mor, kırmızı ve turuncu gibi dikkat çeken renklerin ve motiflerin yer aldığı etnik ögeler klasik mutfak dekorasyonun vazgeçilmezi olacak ve dekorasyona hareket katacaktır.