Koltuk Takımlarında Tay Tüyü Kumaşının Özellikleri


Mobilya ve ev dekorasyon aksesuarları, günümüzün özellikle yeni evli çiftleri tarafından oldukça ince elenip sık dokunan bir konu olmasından kaynaklı olarak, gelişen teknolojinin de seri üretimi sağlamasından dolayı birçok farklı türlerde üretilmekte ve bu sayede birçok kalitede ve birçok fiyatta mobilya bulabilmek daha kolaydır. İnter Mobilya son zamanların en kullanışlı ve en çok tercih edilen mobilyaları, görüntüsüyle cezbedici oldukları kadar aynı zamanda seçimleri yapılırken de kumaşların kullanışlı olup olmadıklarına, leke tutup tutmadığına ve rahat temizlenebilir özellikte olup olmamasını sizler için değerlendirmektedir. Bu sebeple, tüm bunlarla birlikte son moda bir kumaş türü de vazgeçilmez kumaş türleri olmuştur ki bunlar tay tüyü kumaşlardır. Koltuklarda tay tüyü kumaşın özellikleri bakımından birçok artı özellik bulunduğu gibi aynı zamanda tüylerinin tamamen doğal bir görünüme sahip olması bakımından da yumuşaklık hissi ve görüntü güzelliği sağlamaktadır.

TAY TÜYÜ KUMAŞ NEDİR ?

Leke gösterme açısından düşünüldüğünde kolay ve rahat bir temizlik sağlayan tay tüyü mobilya kumaşları, yumuşak dokusu ve son derece konfor sağlaması sebebi ile gerçek bir tay tüyü uzunluğunu aşmadan doğallık hissini vermektedir. Günümüzde son üretilen koltuk kumaşlarının tay tüyünden yapılmasının en büyük sebebi ise tüylerin kendi yönlerine göre kumaşı kendiliğinden desenliymiş gibi bir hisle sunmasıdır. Mobilyada tay tüyü kumaşın özellikleri arasında yine en belirgin özelliği, tüylerin yönlerinden oluşan kendiliğinden desenli havasının, gün içerisindeki gün ışığı ya da akşamları avizenin ışığına göre farklı renk ve farklı desen mevcutmuş gibi görünmesini, algılanmasını sağlamaktır.

Kaz tüyü kumaş çeşitlerinin sadece mobilya üzerlerinde değil, en az mobilyada kullanıldığı kadar diğer tüm nevresim, kırlent gibi aksesuarlarda da sıklıkla tercih edilmeye başlandığına da şahit olduğumuz kanepelerde tay tüyü kumaşın özellikleri arasında birçok renk seçeneğinin bulunması da mevcuttur. Birçok renkten dilediğinizi seçebileceğiniz kumaş türünün ağır bir leke olmadıkça hafif bir nemli bezle silinmesi, temizliğinin yapılması için son derece önemlidir. Birçok mağazada tay tüyü satışı yapılırken temizliği konusunda da bilgi verilerek, bu tür kumaşın kesinlikle yıpranmaması adına hiçbir durumda çok ıslak bir bezle silinmesi ya da sırılsıklam edilmesi tavsiye edilmemektedir.