Lake Boya İle High Gloss Mobilya Arasındaki Farklılıklar


 

Ev dekorasyonu, günümüzdeki yaşam şartlarının eskiye göre daha da iyileşmesi ve hayatımızın her alanında seri üretimin kendini iyice göstermeye başlaması sebebi ile daha fazla özen gösterilen bir alan haline gelmiştir. Bu sebeple, İnter Mobilya evin temel eşyalarından olan mobilyaların da birçok zevke ve kaliteye göre farklı türleri üretilmeye başlanmış, böylelikle tüm eşyalarda olduğu gibi mobilya alırken de kalitesine, tarzına ve zevkimize hitap edip etmediğine göre seçim yapabileceğiniz konusun da sizi bilgilendirmeye devam ediyor…

Lake & High Gloss Farklılıkları

Mobilyaların arasında tercih yaparken ise bazı konularda ufak tefek de olsa bilgi sahibi olmak, size en uygun mobilyayı seçebilmeniz için önemli bir adım olacaktır. Bu konuda en çok tartışılan konu ise, lake boya ile high gloss mobilya arasındaki fark hakkındaki bilgidir. Lake ile high gloss arasındaki farkı birkaç farklı alandan ele almak en uygun olacaktır. Bu konular ise genel olarak dayanıklılık, malzeme kalitesi, kullanışının avantajları ve dezavantajları, bir de fiyat açısından değerlendirilir.

high gloss mobilya

Lake boya ve high gloss mobilya arasındaki fark konusunun dalları arasında ilk ele alınacak konu malzeme ve yapım aşamasını değerlendirmektir. Lake mobilyalarda asıl hedef pürüzsüzlük ve el işçiliği daha ağır basmakta iken, high gloss mobilyalar da daha çok fabrikalarca uygulanan seri üretim mdf’leri kullanılmakta, parlaklık ise mdf üzerine çakılan plakanın işlemesinden kaynaklanmaktadır. Ancak her iki durumda da mobilyanın parlaklığı söz konusudur ve bu parlaklık poliş cilalama ile sağlanır. Dayanıklılık açısından karşılaştırma yapıldığında ise lake boya ile yapılan mobilyaların, özellikle rutubetin ve nemin daha yoğun seyrettiği bölgelerde ya da evlerde kullanılması daha dayanıklı ve uzun soluklu bir kullanım sağlayacaktır. High gloss mobilyalar da son derece dayanıklı mobilyalar olmasına rağmen, aslında kolay kolay kırılmayacak ya da zarar görmeyecek olan fabrika ürünleri olduğu için, tek sorunu kaplama ile ham mdf arasında bir şişme yaşanması olabilir.

Fiyat bakımından ise iki türdeki mobilyanın da fazlasıyla artıya sahip olması, fiyatlarda yine de lake mobilyanın hem daha fazla yapım aşamasında zaman alması, hem de kalite bakımından daha uzun soluklu olmasından dolayı daha pahalı olması, lake boya ve high gloss mobilya arasındaki farkaçısından en büyük fark olarak sayılabilmektedir.

Bu paylaşımımızın sizin için yeterli olmadığını düşünüyorsanız yada daha detaylı bilgi isterseniz bize yorum ile ulaşabilir bilgi verebilirsiniz.