Mobilya Ürünlerinde Son Trend Tel Sandalye


Tel sandalye son dönemde gerek ev gerekse bahçe mobilyaları arasında ve hatta gitgide ofis mobilyaları arasında da trend olmaya başladı. Esas olarak çok basit bir üretim mantığına sahip olan tel sandalyeler hem modüler oluşları hem de farklı kaplama veya aksesuarlarla kolay çeşitlendirilebilir olmaları sebebiyle çok fazla tercih ediliyor. Bu açıdan tek sandalye almak isteyenler www.mobilyanoktasi.com sitesinde de çok sayıda şık tel sandalye seçeneği bulabilirler.

Tel Sandalye Nedir?

Tel sandalye genel olarak krom veya nikel tabanlı çelik teller ile belli bir düzene göre tasarlanıp üretilen sandalyeler olarak karşımıza çıkıyor. Tel sandalyeler ahşap veya diğer malzemelere kıyasla daha kolay üretilir olmaları sebebiyle daha ekonomik oluyor. Diğer yandan kullanıldıkları metalin doğası gereği tel sandalyeler üzerinde yapacağınız tasarımların tek sınırı sizin veya tasarımcının hayal gücü. Bu açıdan tel sandalye modern tipte ev ve ofis dekorasyonunun vazgeçilmez bir öğesi haline gelmiş durumda.

Tel Sandalye Nasıl Üretilir?

Tel sandalyelerin üretimi aslında çok fazla kompozit malzemeye dayanmayan ve karmaşık ahşap bileşenler içermeyen yalın bir üretim. Tel sandalye üretiminde en önemli konu sandalye iskeletini oluşturan tellerin tasarımı ve en ergonomik sandalye tasarımı ortaya çıkaracak şekilde uygun olarak bir araya getirilmiş olması. Bu açıdan www.mobilyanoktasi.com sitesinde özellikle son derece sağlıklı ve ergonomik tel sandalye çeşitleri bulabilirsiniz. Esas olarak tel sandalye imalatı konusunda en önemli nokta bu ergonominin teller ile sağlanması için tasarım aşamasında iyi bir yapı oluşturmak. Zira tel sandalye aslında görüntüsünün aksine çok rahat olması sebebiyle de insanlar tarafından tercih ediliyor. Tel sandalyeler özellikle üretimindeki kolaylıklar ile hem üreticiler hem de satın alanlarca çok fazla tercih edilmektedir.

Tel Sandalyenin Avantajları Nelerdir?

Hemen hemen tüm alanlara kullanımı olan tel sandalye kullanımının temel avantajları:

· Tek sandalye hava geçirgen yağısı ile terletmez ve sağlıklıdır.

· Tel sandalyede kirlenme, toz tutma veya sıvı dökülmesi riski gibi bir şey yoktur ve bu açıdan çok kolay temizlenir.

· Kolay temizlenir olması sebebiyle ortak alan kullanımı için çok uygundur.

· Tel sandalye tel sandalye ayağı sayesinde kesinlikle kaymaz yapıdadır.

· Tel sandalyeler geri dönüştürülebilir malzemeler üretildiği için son derece çevre dostu ürünlerdir.

· Tel sandalyeler bilhassa otel veya restoran gibi işletmeler için çok uzun ömürlü olmaları ve bozulma risklerinin olmaması sebebiyle son derece ekonomik ve düşük maliyetlidir.

· Tel sandalyeler minder veya yastık gibi farklı renklerdeki küçük aksesuarlar ile farklı ve kişiye özel tasarımlara bürünebilir.

Tel Sandalye Nerelerde Kullanılır?

Son zamanlarda özellikle tel sandalye cafe veya restoran gibi yerlerde çokça kullanılıyor. Özellikle pratik olması, dayanıklı olması, kolay kolay kırılmaması ve temizliğinin çok kolay olması sebebiyle dış mekanlarda çokça tercih ediliyor. Buna karşın özellikle son dönemlerde çıkan son derece şık dizayna sahip tel sandalye modelleri sebebiyle bu tip ürünler iç mekanlarda veya iş yerlerinde de çokça tercih ediliyor. Diğer yandan son dönemde tel sandalye masa etrafında takım halinde evlerde veya bahçe mobilyalarında sıklıkla kullanılıyor. Özellikle bakım gerektirmemesi tel sandalyeleri ideal bir bahçe sandalyesi veya açık hava mobilyası haline getirmiş durumda. Tel sandalyelerin diğer tip sandalyelere nazaran en önemli farklarından birisi de bir yandan ekonomik olmaları sebebiyle iş yerlerince tercih edilirken bir yandan da tasarımları ile beğeni topladıkları için her kesim tarafından dekoratif bir ürün olarak tercih ediliyor.

Tel Sandalye mi Yoksa Ahşap Sandalye mi?

Her ne kadar klasik ahşap sandalyeler de uzun yıllardır piyasada belli bir yerini koruyor olsa da artık tel sandalye ahşap sandalyeye göre tam olarak onun yerini almasa da özellikle dış mekanlarda daha çok tercih edilmeye başlandı. Bilhassa otel veya tatil köyü gibi yerlerde ahşap sandalye kullanımı neredeyse sıfıra düştü. Zira bu tip yerlerde tel sandalye kullanımının pratikliği ve avantajı inkar edilemez. Bu sebeple tel sandalye özellikle belli bazı alanlarda neredeyse tek alternatif diyebiliriz. Ahşap sandalyeler her ne kadar klasik olsa da özellikle ıslak veya soğuk dış mekanlara kullanılmaları zor ve çok fazla bakım isteyebiliyor. Bunun beraberinde dış mekanda kullanılan ahşap bir sandalyenin ömrü bir o kadar kısalıyor. Tel sandalyeler ise yıllarca hiçbir bakım veya onarım gerektirmeksizin iç ve dış mekanlarda sorunsuzca kullanılıyor. Özellikle ticari amaçlarla çok sayıda sandalye alacaklar için tel sandalyeler kesinlikle birinci tercih olarak görünüyor.

Tel Sandalye Sağlıklı mı?

Öncellikle bilhassa son yapılan tel sandalye tasarımları şıklık yanında ergonomi ve oturacak kişinin beden sağlığı da düşünülerek tasarlanmış ve üretilmiş durumda. Tel sandalyeleri kullananlar bilhassa görünümüne kıyasla