“Salonuma uygun oturma grubu, tv ünitesi ve yemek odası önerileriniz”


Okuyucumuz Salih Bey’in sorusu şu: “Bir dikdörtgenin ucuna bir üçgen eklenmiş – üçgenin iki kenarında büyük pencereler olan- bir şekli olan salonuma şekli tam bir dikdörtgen olmadığından dolayı oturma grubu ve ve yemek takımı uyduramıyorum. Uygun bir oturma grubu, tv ünitesi ve yemek masasını içeren önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.”

Salih Bey’in bu sorusuna tasarım ekibimiz tarafından sağlıklı bir şekilde yanıt verebilmek için öncelikle salona dair birkaç görsel ve salon ölçülerini içeren kabataslak bir kroki istedik. Aşağıda gördüğünüz elimize ulaşan bilgilerle yola çıktık.

SALONA EN UYGUN KOLTUK TAKIMI, TV ÜNİTESİ VE YEMEK ODASI TAVSİYESİ

Salonuma uygun oturma grubu, tv ünitesi ve yemek odası önerilerinizSalonuma uygun oturma grubu, tv ünitesi ve yemek odası önerilerinizSalonuma uygun oturma grubu, tv ünitesi ve yemek odası önerilerinizSalonuma uygun oturma grubu, tv ünitesi ve yemek odası önerileriniz

Mekanın tam bir dikdörtgen olmayışı, boyutların farklılığı ve pencerelerin üçgenin kenarları üzerine konumlandırılışından ötürü, bu mekan için uygun ve doğru mobilya arayışına girdik. Çalışmalarımız sonucu, ölçüleri ve tasarımıyla salonunuza uygun en iyi çözüm olabilecek iki boyutlu bir çizim yaptık.

2 boyutlu salon yerleşme

Öncelikle, gönderdiğiniz resimde görmüş olduğumuz pencerelerin açılım yönünden dolayı; bu pencerelerin önüne berjer konumlandırmak yerine, Wood Yemek Odasını çizimimizde gördüğünüz şekilde yerleştirmeyi planladık. Takımın konsolunu ise üçgenle dikdörtgen arasındaki 75 cm’lik çıkıntıdan yararlanarak, sağ taraftaki duvara yerleştirdik. Böylece, konsol ve yemek odası arasında 3 kişinin rahatça dolaşabileceği 180 cm’lik bir sirkülasyon alanı oluştu.

Daha sonra, geriye kalan mekanımız için uygun bir duvar ünitesi ve koltuk takımı talep eden Salih Bey için, Berrak Chester Koltuk Takımı‘nı ve Wood Duvar Ünitesi‘ni kombinledik. Chester tarzıyla mekanın şıklığını tamamlayacak olan Berrak koltuk takımı, ahşap ayaklarla tercih edildiğinde yemek odası ve duvar ünitesinin ahşap ambiyansını tamamlayacak. Duvar ünitesini sol taraftaki duvara konumlandırdık, böylece hem yemek masasında oturan kişi hem de koltuk takımında dinlenen kişi TV izleyebilecek. Son olarak, yemek odasıyla koltuk takımı arasına Pescado Berjer‘i yerleştirdik. Bu berjeri 360° etrafında dönebilme özelliğinden dolayı tercih ettik. İster yemek masasına doğru ister oturma grubuna doğru kullanılarak, mekanı kısıtlamak yerine avantaja dönüşecek.

Dilediğiniz renkte kumaşla kombinleyebileceğiniz mobilya önerilerimiz huzurunuzda. Umarım verdiğimiz bilgiler Salih Bey’in işine yarar ve mutlu müşterilerimizden birisi de Salih Bey olur. Siz de mekanınız konusunda mobilya çözümü arayışı içindeyseniz, Bize Sor kategorisindeki form aracılığıyla tasarım ekibimizdeki mimarlara danışabilirsiniz.