Dayanıklılık Otel Mobilyaları İçin Ne Kadar Önemli?

Dayanıklı otel mobilyalarının önemini keşfedin.Oteller özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilen evlerimizden uzak olduğumuzda konaklamak için kullandığımız tesislerdir, bu nedenle otel mobilyası sahipleri otel mobilyası seçerken konuklarının isteklerini göz önünde bulundurarak seçim gerçekleştirmektedirler.

Otelin büyüklüğüne bağlı olarak ağırlayacağı müşteri kapasitesine ve konuklarının çeşitliliğine göre farklı tasarımlarda otel mobilyaları tercihi yapılabilmektedir. Otel lobilerinde deri ve cam tasarımlı mobilyalar tercih edilirken, müdür odalarında sıklıkla eskitme mobilyalar tercih edilmektedir. Otel mobilyası seçimi yapılırken, otel sahipleri pratik kullanılabilecek ve dayanıklı mobilyalar tercih etmektedir.

Otel odalarında şık mobilyalar tercih edilirken, sırf güzel gözüküyor diye odanın içerisini mobilya ile doldurmak konukların yaşam alanlarını kısıtlayacaktır. Bu nedenle otel mobilya ve otel tekstili ürünlerinin birbiriyle uyum içerisinde olması dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Yaşam Alanına Göre Otel Mobilyası Seçimi

Otel odasının boyutu mobilya seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Dar odalar için otel odası dizaynı yapmak oldukça zordur, küçük otel odalarında fazla mobilya kullanımı konukların yaşam alanlarını daraltacağı için konforunu düşürecektir. Otel odası mobilyası seçerken, açılıp kapanabilir kapaklar oldukça yarar sağlayacaktır. Estetik ve lüks otel mobilyalarını tercih eden otel sahipleri arasında günümüzde agresif bir rekabet söz konusudur. Oteller arasında bu rekabet ortamında, kimi oteller lüks ve klasik otel mobilyaları tercih ederken, kimi butik otel sahipleri Retro otel mobilyaları tercih etmektedir. Bu tercih otellerin konuklarının kişilik özelliklerine göre şekillenmektedir.

Otellerin Gizli Silahı Dayanıklı Mobilyalar

Otellerde konukların zamanlarının büyük bir kısmını geçirdiği yatak odalarının ana kullanım amacı uyumak olmasına rağmen, konukların büyük bir kısmı günlük hayatlarının yorgunluğunu atmak ve dinlemek amacıyla otellerin yatak odalarını tercih etmektedir. Otel yatak odaları, evlerdeki yatak odalarına kıyasla birbirinden farklı konukların kullanımına sunulmaktadır. Bu da uzun ömürlü ve dayanıklı otel mobilyaları tercih edilmesini gerektirmektedir. Otel mobilyasının kalitesi ve ömrü ne kadar uzun olursa, otel sahiplerinin maliyetini de o kadar düşürecektir. Konuklarının isteklerine göre klasik otel mobilyası ya da modern otel mobilyaları tercih eden, otel sahipleri otel mobilyası üreten firmalardan aldığı fiyat tekliflerine göre bazen dayanıklılık ve kalite unsurunu göz ardı edebilmektedir. Ancak fiyat faktörü ikinci plana atılarak seçilecek uzun ömürlü otel mobilyaları ile konukların konforunun artmasının yanı sıra otelin uzun yıllar boyunca konuklarına ve otele hizmet eden dayanıklı materyallere sahip mobilyalara sahip olması otelin prestijini artmasını sağlayacaktır. Dayanıklı otel mobilyalarının sunduğu bir diğer fırsat ise, konuklara sunacağı konfor ile onları memnun etmek ve yeni müşterilere kapıları aralamasıdır. Sıklıkla otel konuklarını ilk karşılayan alan olan otel lobilerinde dayanıklı ve ergonomik mobilyalar kullanılması, konukların kısa süreli istirahatlerinde konforlu zaman geçirmelerini sağlamakta ve otel için ilk izlenimlerinin olumlu olmasını sağlamaktadır.