Ev Dekorasyonunu Kış Mevsimine Hazırlayacak İpuçları


Kış mevsiminin gelişiyle beraber ev dekorasyonunda küçük dokunuşlar yapmak isteyebilirsiniz. Yaşam alanımızda daha çok vakit geçirdiğimiz kış günlerinde konforlu ve sıcak bir atmosfer ortaya çıkartmak için bazı ipuçları edinebilir, evinizi soğuk günlere hazırlayabilirsiniz. Kış için ev dekorasyonu önerileri sayesinde hayalinizdeki yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Kış ruhunu yansıtacak renk kombinasyonlarına yer vermek evdeki sıcak atmosferi arttıracaktır. Farklı renk eşleşmelerinden birini tercih edebilir, kışın karanlık atmosferini ortadan kaldırmak için beyaz rengi kullanabilirsiniz. Beyaz rengi, koyu gri ve lacivert gibi soğuk tonlarla kullandığınızda gereken kontrastı sağlayabilir, asil ve zengin ev stiline sahip olabilirsiniz.

Kışın sıcak renkleri tercih etmek, evdeki atmosferi de ısıtacak ve yaşam alanınızda geçirdiğiniz vakti keyifli kılacaktır. Bunun için tarçın ve kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz. Isıyı ve ateşi çağrıştıran tonlar kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır. Özellikle ev tekstili ürünlerinde bu tonları kullanabilir, kaşmir ve pelüş dokulu yastıklarla dinlencenizi arttırabilirsiniz.

Evlerde kış dekorasyonu için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de mobilyaların üzerine örteceğiniz örtü ve battaniyelerdir. Farklı dokulara sahip olan bu örtüler yaşam alanının daha zengin gözükmesini sağlarken sıcak bir atmosfer oluşturmaya da yardımcı olur. Özellikle kış günlerinde kullanılan ekose battaniyeler koltuk üzerinde ortama salaş bir görünüm katarken neşeli bir hava da verecektir.

Kışı yansıtan dekoratif aksesuarlar kullanmak da mekanı kış atmosferine hazırlayacaktır. Dekorasyonda mumlara yer vermek şüphesiz yaşam alanının en keyifli hazırlıklarından biridir. Mum seçiminde dekorasyon tarzınıza uygun ürünler seçebilir, daha sade ya da gösterişli mumluk ve mumları kullanabilirsiniz.

Kış dekorasyonunun son önerilerinden biri de doğal elemanları ev dekorasyonunda kullanmaktır. Kozalaklar, kuru yapraklar ve çam yaprağı gibi doğal unsurlar kış atmosferini evin içinde yaşatacak unsurlardır.