Kendin Yap: 13 Kolay ve Ucuz Bahçe Mobilyası Fikri


ucuz mobilya yapılımı

Bahçe ve avlular, evin en zor ama en zevk alarak dekore edilebilecek kısımlarından biridir. Çünkü, burası dış mekan aktiviteleri için misafirlerimizi ağırladığımız alanlardır ve tüm zamanımızı burada geçirmediğimiz için bu alanları dekore etmek genelde ikinci plana atılır. Oysa, saatlerce oturup zaman geçirmeye fırsat bulamasak da, eve giriş çıkış yaparken sürekli görüş alanımızda kalan mekan burasıdır. Sizlerle paylaşacağımız 13 Kolay ve Ucuz Bahçe Mobilyası Fikri‘ni kullanarak; hem kendi ellerinizle tasarlamanın zevkine varıp hem de çok fazla zaman harcamayarak mükemmel bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

BİRBİRİNDEN GÜZEL BAHÇE MOBİLYASI FİKRİ

ucuz mobilya yapılımı

1. Cüruf betonu blokları ve ahşap kullanarak, üzerini dilediğiniz minderle tamamlayıp; resimdeki gibi estetik bir banka sahip olabilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

2. Ahşap paletler, Kendin Yap Projelerinin çoğunda kullanılır. Hatırlarsanız daha önceki yazımızda da ahşap paletlerden orta sehpalar tasarlamıştık. Resimde gördüğünüz gibi farklı ve şık bir oturum alanı yapmak, oldukça pratik ve ucuz.

ucuz mobilya yapılımı

3. Eski lastikleri alıp, onları yeniden boyayabilir ve üzerine bir cam konumlandırabilirsiniz. Böylece, sadece geri dönüştürülmüş yeni bir orta sehpa tasarımıyla, açık oturum alanınıza estetik bir görünüm getirerek; kendinizi bu şaşırtıcı retro tablonun içerisinde, kahvenizi yudumlarken bulabilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

4. Eski süt kasalarını çöpe atmak yerine, üzerini ahşap parçalarla kaplayarak, ızgaranızı yaparken kullanacağınız pratik bir oturum alanı elde edebilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

5. Birkaç elektrikli el aleti ve bir çalışma ortamı ile, buradaki gibi güzel ve rahatlatıcı bir sandalye ortaya çıkartmak için kütükleri kullanabilirsiniz. Konforlu bir oturum sağlamak için, küçük ve yumuşak minderler ekleyebilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

6. Kendinize kütük parçaları ve çitleri kullanarak, rustik bir hava kokan bahçe oturma grubu ortaya çıkartabilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

7. Bu tasarım da yine cüruf betonu bloklarıyla oluşturulmuştur. Harika bir sandalye ve üstelik bitki severler için içerisine çiçeklerinizi dikebilir ve bitkileriniz eşliğinde rahatlamış olursunuz!

ucuz mobilya yapılımı

8. Ahşap parçaların birleştirilip boyanmasıyla elde edilen bu ürün, tekerlekli oluşundan ötürü oldukça kullanışlı gezici bir sehpa olarak veya üzerine küçük bir minder konumlandırıldığında ise puf olarak kullanılabilir.

ucuz mobilya yapılımı

9. Bu ürün, yanınızda kalması gereken eşyalarınız için güzel bir yan sehpadır. Betonarmeden dönüştürülmüş soğuk havasını, üzerine bir bitki konumlandırdığınızda kırabilir, mekanın güzelliğini ikiye katlayabilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

10. Minderleri değiştirip, istediğiniz renklere ve temalara göre onları daha davetkâr ve eğlenceli hale getirerek bahçenizi değiştirebilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

11. Sandıkları, bu şekilde veya başka bir yolla güzel bir oturma alanı oluşturmak için kullanabilirsiniz; daha kalıcı bir yapı için onları daha uzun süre birbirine kilitli tutmak için elektrikli el aletlerine ihtiyacınız olabilir.

ucuz mobilya yapılımı

12. Bahçenizde ailenizle keyifli bir akşam yemeği yerken, bu tarz bir ahşap masanızın ortasına ektiğiniz bitkilerin görselliği yardımıyla sofranızın şıklığını tamamlayabilirsiniz.

ucuz mobilya yapılımı

13. Örnekte gördüğünüz puf, aslında halıdan geri dönüştürülmüş bir üründür. Siz de eskimeye yüz tutmuş, kullanmadığınız eşyalarınızı farklı bir ürüne dönüştürebilirsiniz.