Koltuk Minderi Nasıl Temizlenir?


 

Sürekli olarak koltuklarınızın minderlerinin temizlenme durumu sağlık ve hijyen açısından çok önemlidir. Biz İnter Mobilya ailesi olarak da müşterilerimizin sağlığı ve mutluluğu her zaman ön plandadır. Bu sebepten ötürü tozlar ve kirler koltukların minderlerine nüfus ederler ve bunların temizliği son derece önem arz eder. Söz konusu böyle sağlık olunca insan koltuk minderleri nasıl temizlenir sorusuna bir cevap aramaktadır.

KOLTUK MİNDERİ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

SADECE HAVALANDIRMAK YETERLİ Mİ?

Koltuklarımızın minderlerini hemen hemen her gün temizlemek amacıyla havalandırıyor olmak yeterli olabilir. Koltuklarınızı kullanmış olduğunuz süre bağlı olarak 2 ayda bir genel temizliğine özen göstermelisiniz.

HANGİ KOLTUK TÜRÜNÜN TEMİZLENMESİ KOLAYDIR?

Temizlik konusunda minderlerin sökülmesi çok avantaj sağlamaktır, minderi sökülmeyen diğer koltuklara nazaran çok kolaydır temizlikleri. Koltuk nasıl temizlenir denildiğinde ise minderleri çıkmayan koltukların temizliğinde püf noktalar vardır.

MİNDER TEMİZLİĞİ NASIL OLMALIDIR?

Minderlerin temizlenmesine ilk olarak kılıfları çıkarmakla başlanmalıdır ve içindeki süngerin özenli bir şekilde temizlenmesi detaylıca temizlenmiş olur kullanım süresi uzar ve şeklinde bir bozulma görülmez dikkat edilmesi gereken noktalardan biride budur minderin ve kılıfın temizliğini ayrı ayrı yapmaktır.

koltuk-minderi-nasil-temizlenir

MİNDERİN SÜNGER TEMİZLİĞİ

Koltuk minderi nasıl temizlenir kısmında minderinizi elinizde veya makinanızda istediğiniz şekilde yıkayabilirsiniz. Minderlerinizin kılıflarını uygun bir biçimde havalandırmak uygun olacaktır. En önemli yer ise sünger bölümüdür çünkü bütün kirler ve mikroplar içine siner sünger bu kirlerden arınmadığı sürece çok ciddi sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Bu kadar ciddi sağlık sorunları sebep olduğu için kılıfların yüzeysel temizliği değil süngerleri de derinlemesine temizlemek çok önemlidir. Bazı koltukların minderleri koltuğa bağlı olabiliyor onların temizliğine de özen gösterilmelidir kendiniz yeterince temizleyemeyebilirsiniz bu yüzden bazı temizlik firmalarından yardım alabilirsiniz.