Sararan Lake Mobilyalar Nasıl Parlatılır?


 

İnter Mobilya güvencesi ile satın aldığınız lake mobilyalarınızın uzun ömürlü olması ve ilk günkü parlaklığını koruması temizliğinin özenle yapılmasına bağlı olup bu temizlikte dikkat etmeniz gereken püf noktalarını bilmenize bağlıdır. İnter Mobilya’dan alacağınız lake mobilyalar için gerekli temizlik önlemleri hakkında bilgilendirmeler yapılarak mobilyalarınızın uzun ömürlü olması firma tarafından garanti altına alınmaktadır. Mobilyalarınızda eğer lekelenmeler oluşursa lake mobilya parlatmak için birkaç püf noktasını bilmeniz hem lake mobilyalarınızı temizlemenizi kolaylaştıracak hem de sararmalar yaşanmasının önüne geçecektir.

SARARAN LAKE BOYALI MOBİLYALAR NASIL TEMİZLENİR ?

Öncelikli yapılması gereken lekeye anında müdahale etmenizdir. Lekenin mobilya üzerinde uzunca bir süre bekletilmesi mobilyanın yüzeyinden daha derinine geçerek kalıcı olmasına sebebiyet vermekte bu da sararmalara yol açmaktadır. Lekeleri kimyasal temizleyicilerle ve sert bezlerle çıkarmaya çalışmanız mobilya yüzeyinde çiziklere neden olabileceği gibi lekenin daha derinlere nüfuz etmesini de sağlayabilir. O nedenle sadece ılık su ve yumuşak bir bezle lekeyi temizlemeniz yeterli olacaktır.

Eğer lekeler lake mobilyalarınızda sararmalara yol açmışsa bunun için de yapmanız gereken daha detaylı bir temizlik olmalıdır. Temizlik için ılık suyun içerisine terebentin veya keten yağı damlatarak yüzeyleri yumuşak bir bezle silebilirsiniz. Daha sonra yine yumuşak ve toz bırakmayan bir bezle yüzeyi hemen kurulamanız gerekmektedir. Aksi halde yüzeyde kalan su damlacıkları lake mobilyalarınızda kabarcıklar oluşmasına neden olabilir. Yüzey temizlemek için kullandığınız spreyler de lake mobilya parlatmak için kullanabileceğiniz temizlik ürünleri arasındadır. Spreyden sonra da yine yumuşak ve toz bırakmayan bir bezle kurulama işlemi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Lake mobilyalar poliüretan boya ile boyandıkları için son derece sağlıklı yapıda malzemelerdir. Bu yüzden daha çok tercih edilmekte ve renginden dolayı ferah bir atmosfer oluşturmaktadırlar. İnter Mobilya’dan satın aldığınız mobilyalarınızın temizliği sırasında lake mobilya parlatmak için tavsiye edilenleri uyguladığınız sürece lake mobilyalarınız sağlık ve ışık saçmaya devam edecektir.

lake masalar

lake konsollar