Lake Boyalı Mobilyalarda Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?


 

Mobilyalar, piyasada oldukça pahalı fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Kişiler için oldukça büyük bir öneme sahip olan bu mobilyalar, evlerinin olmazsa olmaz ürünleridir. Farklı kalitelerden oluşan bu mobilyaların daha uzun sürek kullanılması için kişilerin bakımlarına dikkat etmesi ve mobilyaların cinsine göre temizlik yapması gerekmektedir. Lake boyalı mobilyalarda temizlik nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını İnter Mobilya sizler için araştırıp, paylaşıyor.

Lake Boyalı Mobilyalarda Temizlik

Mobilyaların hepsi farklı malzemelerden üretilmektedir. Kimi mobilyalar suya dayanıklı olduğu kadar kimi mobilyalarda tam aksine su ile temasta kısa bir süre içerisinde deforme olabilmektedir. Farklı bir yapıya sahip olan bir diğer mobilya türü ise lake boyalı mobilyalardır. Bu mobilyaların temizliğinde kişilerin son derece dikkatli olması ve gereken özeni göstermesi gerekmektedir. Lake boyalı mobilyaların kirlenmesi durumunda bir takım firmalar temizleme hizmeti vermektedir. Fakat bu ücreti ödemek yerine kişiler kendi evlerinde uygun birkaç yöntem ile bu mobilyaları temizleme imkânına sahiptirler. Lake boyalı mobilyalar, diğer türden mobilyalara nazaran daha sağlam olsalar da yapıları gereğince daha çabuk çizilebilmektedirler. Bu mobilyalarda meydana gelen kirler ve lekeler ise farklı temizleme seçenekleri ile kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Lake boyalı mobilyalarda eğer basit bir leke ya da kir var ise bu durumu bir cif yardımı ile ortadan kaldırabilen kişilerin, ufak bir beze ve bir temizleme ürünlerine ihtiyaçları olmaktadır. Kullanılacak olan beze bir miktar cif sürülür ve lekeye hafif darbeler ile sürülerek leke çıkarılmaya çalışılır. Ardından işlemin daha garantili olabilmesi için temizlik ürünü de beze ilave edilerek temizlenecek olan alana sürülür ve kısa bir süre içerisinde bu kir ortadan kalkabilir. Eğer lake boyalı salon takımı mobilyalarınızda zorlu bir leke bulunuyorsa bu durumdan da hırdavatçılarda satılan bir miktar tiner ile kurtulmak mümkündür. Bir beze tinerin dökülmesi ile birlikte bu kir temizlense de kişilerin mobilyaların boyasına zarar vermemeleri adına tiner ile temizleme sırasında çok uzun süre geçirmemeleri büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Yapıları gereğince sağlam fakat bir o kadar da çabuk kirlenen bir yapıya sahip olan lake boyalı mobilyaların temizliği uygun yöntemler ile birlikte oldukça kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.