Evinizi Dekore Etmenin Püf Noktaları


Hepimiz iyi dekore edilmiş, zevkimize uygun ideal bir evde oturmak isteriz. Bunu yapmanın en önemli 4 özel püf noktasını İNTER MOBİLYA sizler için araştırıp yazıyor.

AYDINLATMA

Bir mekana özellik veren en önemli unsurdur. Tavandan tek bir genel aydınlatma yerine, birkaç lokal aydınlatma aparatı kullanarak ortama daha sıcak bir hava vermesini sağlayabilirsiniz. Oturma bölümün de lokal aydınlatma yapıp, yemek masasının olduğu bölümde tavandan bir avize ile sarkıtabilirsiniz. Ayrıca avizeyi yemek masasına yakınlaştırarak yemeklerinizi daha canlı renklerde gösterebilirsiniz.

MOBİLYALAR

Mekanınızı çok daraltacak biçimde eşyalarla doldurmamaya özen gösterin. Mobilya alırken alanınıza göre tam takım almak yerine, birbirine uyumlu farklı mobilyalarla dekore etmeyi düşünün. Modern tarzda yere yakın mobilya alırken yanına yüksek tarz da vitrin veya konsol ile kombin etmeye özen gösterin. İdeal yükseklikler de boş duvarlarınıza resimler asın, bu mekanınızı daha dengeli ve zengin gösterecektir.

ZEMİN

Evinizin döşemesini ahşap veya halı, hangisini tercih ederseniz edin, rengine mutlaka dikkat etmelisiniz, çünkü bu sizin bir anda tüm mekanınızı etkileyecektir. Karanlık bir oda da asla koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Küçük mekanlar da birkaç ufak halı yerine duvardan duvara halı kaplamayı tercih ediniz. Bir oturma köşesi ortaya çıkartmayı düşünüyorsanız koltukların ortasına yeterli büyüklükte bir halı koymayı deneyebilirsiniz.

PERDELER

Sade perdeleri tercih edin, kısa bir pencereyi uzun göstermek isterseniz perde rayını daha yükseğe yada tavana takınız. Tek pencerelerde stor perde yada jaluzi perde kullanabilirsiniz. Yere yakın perdeler mekanı daha zengin gösterir. Renkli, uzun tül perdeler ideal renkli duvarlarla odanızın havasını değiştirerek çok güzel bir görüntü ortaya çıkartır..