Şömineniz ile Kış Köşenizi Hazırlayın

Şömine dekorasyonu ile kış köşenizi hazırlayın. Soğuk günlerde, hem evinizi hemde içinizi ısıtacak şömine kullanımı ile dekorasyonunuza katkıda bulunun. Özellikle kış aylarında, havaların da soğuması ile birlikte ev dekorasyonunda sıcak ve samimi, insanların içini ısıtacak bir konsept ve dekorasyon oluşturma ihtiyacı doğmaktadır. İşte şömine dekorasyonu da bu dekorasyonu oluşturmada oldukça etkilidir.

Gerçek Şömine Modelleri

Genellikle müstakil evlerde kullanılan gerçek şömine mükemmel bir ısı kaynağı olmasının yanında, şık bir dekorasyon da oluşturmaktadır. Üstelik şöminenin etrafında, yer alan odun, odun karıştırıcı, doğal bir konsept sağlamaktadır. Mevcut şöminenizin dekorasyonuna şıklık katmak için şömine çerçevelerini tercih edebilirsiniz. Özellikle tamamen ahşap ve özel oyma motifler ile dizayn edilmiş şömine çerçeveleri kullanılabilmektedir. Bu lüks yaşam alanlarında etkileyici konsepti destekleyecektir.

Şömine bakımınızı ihmal etmeyin. Kış köşenizi hazırlarken, tertemiz, şık ve göz bir köşe oluşturabilirsiniz. Şömineler genellikle uzun süre bakılmadığında, kurum ve is izleri olabilmektedir. Göz alıcı bir köşesi oluşturmak için öncelikle şöminenizi temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Elektrikli Şömine

Eviniz, daireniz odun şöminesine imkân vermiyor ancak ev dekorasyonunuzda şömine efektini görmek istiyorsanız, elektirkli şömineleri tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda elektrikli şömineler ile hem evinizi ısıtabilir hemde tasarımı ile şık bir konsept oluşturabilirsiniz. Elektrikli şömineler evinizin ana ısı kaynağı olmasının yanında dekoratif anlamda da destek sağlamaktadır. Üstelik bir gece lambası efekti de sağlayabilmektedir.

Şömine Başında Sohbet Keyfi

Dinlenmek, kendinizi dinlemek ya da sevdiklerinizle hoş bir sohbet ortamı oluşturmak istiyorsanız şömineler doğru tercih olacaktır. Dışarıda esen rüzgâr, camınıza vuran yağmur damlaları, şöminede çıtırdayan ve ufak ufak patlayan közlerin çıkarttıkları ses eşliğinde, sevdiklerinizle hoş sohbet paha biçilemez. Dışarıdaki soğuk havayı algılarken, şöminenin yaydığı dalgalı sıcaklık ile vücudunuz ısınırken, mükemmel sunduğu keyfi ile de içinizi ısıtacak.

Şöminenizin hemen başına iki berjer koltuk ve arasına fiskos sehpa ya da yan sehpa yerleştirerek mükemmel bir sohbet köşesi oluşturabilirsiniz. Bu köşeleri oluştururken şömineler en doğru köşeler olacaktır. Çıtırdayan odun sesleri eşliğinde sohbet ederken, evi ve odanızı saran kahve kokusu ile, ikramlarınızı sunabilirsiniz. Siz kahvenizi yudumlarken, mutlu ve huzurlu geçen bir sohbet ile de konuklarınızı ağırlayabilir ya da eşinize vakit ayırabilirsiniz.

İşte mükemmel kış köşenizi şömineniz ile oluşturabilirsiniz. Mevcut bir şömineniz varsa yanına ekleyeceğiniz berjer veya sohbet seti ile köşenizin hatlarını belirleyebilirsiniz. Bir şömineye sahip değilseniz ve eviniz buna imkan vermiyorsa, elektrikli şömineleri tercih edebilir ve sohbet köşenizi yine oluşturabilirsiniz. Kış köşenizde dekorasyonunuza katkı sağlaması açısından mumları da unutmayın. Yerde yanacak ufak ya da büyük silindir şekilde tasarlanmış mumları tercih edebilirsiniz. Soğuk kış gecelerinde, sıcacık köşenizde, içinizi aydınlatacak ve ısıtacak mumları da yakarak evinizde hem loş bir aydınlatma, hem romantik bir konsept hem de mükemmel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.