Yeni Evlenecek Çiftlerin Ev Dekorasyonu Yaparken Karşılaştıkları 5 Hata


Spesifik birşey gibi gelebilir ancak koltuk takımınız, eşinizin ve sizin zamanınızın çoğunu yatak odası dışında harcayacağınız yerdir. Bu nedenle, mutlaka karşılıklı anlaşmaya varılmalıdır. Karşılaşılan en yaygın hatalardan birisi, eşinin beğenisini umursamadan sevdiği koltuk takımını satın alan ve eşinin tercihine danışmak yerine koltukları istediği yere koyma eğilimidir.

2. Sıkıcı Manzara Resimlerini Duvara Çerçeveletmek

Sıkıcı Manzara Resimlerini Duvara Çerçeveletmek

Sanat, sadece dekorasyon ögesi olarak düşünülmemelidir. Bunun yerine, sizin ve eşinizin kişisel zevklerini yansıtan ortak bir öge olarak düşünülmelidir. Hem eviniz hem de partnerinizle aranızda bir heyecan oluşturmalıdır. Özellikle resmin çiftler ile uyuşan bir hikayesi varsa, sanat eseri daha önemli hale gelecektir. Evinizde duyuları hoşnut etmek ve duyusallığınızı uyandırmak için, sıkıcı manzara resimli çerçevelerden uzak durun.

3. Herhangi Bir Kişisel Alana Sahip Olmamak

Herhangi Bir Kişisel Alana Sahip Olmamak

Hepimiz yenilenmek için kimi zaman tek başımıza kalmaya ve kendimize kişisel vakit ayırmak için biraz alana ihtiyaç duyarız. Örneğin, herhangi bir odada kendinize ayıracağınız küçük bir çalışma mekanı veya yatak odasının bir bölümünde kullanacağınız özel bir dinlenme koltuğu size ruhen gevşediğiniz, kitap okuyabildiğiniz ve kendinizi dinleyebildiğiniz bir ortam ortaya çıkartacaktır.

4. Bir Kişinin İlgisini Evin Her Yerinde Görmek

Bir Kişinin İlgisini Evin Her Yerinde Görmek

Elbette eşinizin hobilerini ve ilgi alanlarını takdir edersiniz, ancak ortak bir evde yaşadığınızı unutmayalım. Bunu açıklayacak olursak, sadece eşinizin veya sadece sizin kişisel hobilerinize ya da koleksiyonlarınıza açık alanda yer verilmemesi gerekiyor. Örneğin; gitar seviyorsanız, koleksiyonunuzu oturma odasının her yerine bırakmayın ya da evin her odasında bir gitar fotoğrafına sahip olmayın. Karşınızdaki kişinin bundan hoşlanmayabileceği ihtimalini göz önünde bulundurun.

5. Bir Kişinin Tarzının Hakimiyeti

Bir Kişinin Tarzının Hakimiyeti

Diyelim ki, siz klasik tarz seviyorsunuz, eşiniz ise modern tarzdan hoşlanıyor. Zıt tarzlarda bile, birlikte uzlaşmaya varmak için orta bir yol bulmak önemlidir. Böylece bir kişinin zevkleri evin geneline hakim olmayacaktır. Sevincinizi, hüznünüzü daha doğrusu koca bir ömrü paylaşacağınız hayat arkadaşınızla bir evi mi yoksa içindeki eşyaları mı paylaşamayacaksınız? Örneğin; odaların herhangi birinde sizin klasik tarzınızı, birinde ise eşinizin modern tarzını yansıtabilirsiniz. Sadece bir kişinin tarzının hakimiyeti söz konusu olduğunda, diğer kişi kendisini değersiz hissedecek ve kendi evine ait olduğunu hissetmesi zaman alacaktır. Bu gibi sorunlara yeni yuvanızda yer vermemek için, İnter Mobilya‘nın sürekli yenilenen ürün portföyünden yararlanarak, mağaza içerisindeki hem klasik hem modern mobilya modelleri arasından dilediğinizi seçecek ve mutlu müşteriler arasındaki yerinizi alacaksınız.