Beyaz Mobilya Nasıl Temizlenir?


Ortamda ortaya çıkarttığı rahatlık ve ferahlıktan dolayı tercih edilen beyaz mobilyalar, İnter Mobilya kalitesi ve farkı ile evlerinizin ışığı olmanın gurunu yaşamaktadır. Ancak leke ve kirlenme kaygısı nedeniyle beyaz mobilyalar pek çok kişide satın alırken tereddüt oluşturmakta ve bu tereddütten dolayı tercihlerini farklı renklerden yana kullanmaktadırlar. İnter Mobilya bu konuda da farkını ortaya koyarak müşterilerine beyaz mobilya temizliği konusunda püf noktaları vererek müşterilerinin zevkleri doğrultusunda mobilya seçmelerine yardımcı olmaktadır.

beyaz konsol modelleri

Beyaz Mobilya Temizliğinde Püf Noktalar

Aslında sanılanın aksine beyaz mobilya temizliği diğer renk mobilyaların temizliğine nazaran daha basit ve daha kolaydır. Günlük temizleme sırasında suya sabuna dokunmadan sadece bir bez yardımıyla beyaz mobilyalarınızın temizliğini yapmanız mümkündür. Mikrofiber bir bez kullanarak beyaz mobilyalarınızı günlük olarak silebilirsiniz. Mikrofiber bezler kuru olarak kullanıldığından toz almada bu bez sizin için yeterli olacaktır. Zaten beyaz mobilyaların tozu belli etmeme gibi bir özellikleri vardır. Ancak temizlik öncesinde ve temizlik sırasında sık sık bezinizi silkeleyerek tozdan arındırın. Çünkü tozu emen bez mobilyaya temas ettiği anda çizikler oluşturabilir.

Lekeli Yüzeylerde Temizlik Ürünü Seçerken Dikkat Edin

Lekeli yüzeyler için kimyasal temizlik ürünleri kullanmanız sakıncalıdır. Onların yerine doğal ürünlerle beyaz mobilya temizliğini yapmalısınız. Ilık suyun içerisine damlatacağınız 3-5 damla elma sirkesi ile beyaz mobilyalarınız hem lekeden arınacak hem de daha parlak olacaktır. Nemli bezle sildiğiniz yüzeyi daha sonra toz bırakmayan bir bezle kurulayın ki geride su lekeleri kalmamış olsun. Tabi elma sirkesine alternatif olarak cam sil özelliğindeki temizlik ürününü de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Mobilyaların ilk andaki gibi göze hitap eden canlılıkta kalması bakım ve temizliğine bağlıdır. Özellikle beyaz mobilya temizliği kolay ama titiz bir işlemdir. Bu sebeple bilinçli bir biçimde temizlik yapılması gerekmektedir. İnter Mobilya’dan aldığınız beyaz mobilyalarınızın temizliğini de aksatmadığınız sürece uzun yıllar evinizin ışığı olmaya devam edeceklerdir.