Kapitoneli Chester Koltuklarda Düğme Tadilatları


 

Bir bayan müşterimiz satış temsilcimize chester koltuk takımı almak istiyorum ama bunların modası geçer mi diye sordu. O da insanların beğenisi bitmedikçe modası geçmez ama değişim yaşar dedi. Chester koltuk takımları değişimi nasıl yaşar bunu ileride göreceğiz. Ama şimdi kapitone tarzıyla gönüllere taht kuruyor.

Chester koltuk takımlarının en sıkıntılı noktası kapitone tarzını oluşturan düğmelerin yerinden çıkması veya ipliğin kırılması sonucu düğmelerin dökülmeleridir. Unutmayın hiç bir düğme kendi kendine yerinden çıkmaz. Aşağıda resimleriyle göstereceğimiz düğmeler koltuğa çok sağlam bir şekilde bağlanmaktadır.

Chester koltuklarımızda oluşan düğme sıkıntısının en önemli nedeni düğmeler ile oynanmasıdır. Chester koltuk takımı kapitone düğmeleri özellikle çocuklar için eğlenceli olabiliyor.

Ama her şeye rağmen kapitone düğmeleri koparsa telaş etmeyin. Tamiratı biraz eziyetli ama yapıldığında en az yenisi kadar sağlam ve estetik olmaktadır.

Önce kopan düğmeye sağlam bir ip bağlayıp ucunu çuvaldıza geçirin. Sonra çuvaldızı kumaşta yeri belli olan yerden geçirip ipi koltuk içinde bir yere bağlayın veya tutturun.Düğmeye bağlı ipin fazlalıklarını kesip düğmeyi kumaşa baskı yapacak şekilde çekin.

KAPİTONELİ CHESTER KOLTUK MODELLERİNDEKİ DÜĞME TAMİRATI NASIL YAPILIR ?

kapitone düğme dikimi tamirikapitone düğme dikimi tamirikapitone düğme dikimi tamiri

İpi sıkıca çekip düğmenin yerine yerleştiğinden emin olduktan sonra ipin ucunu sıkıca bir yere bağlayın. Varsa zımba makinesi ile ipi koltuk iskeletine zımbalayıp sabitleyin.

kapitoneli düğme tamirikapitoneli düğme tamirikapitoneli düğme tamiri

Ucu düğmeye bağlı ipi sabitleyip bağladıktan sonra kapitone düğmelerinin eskisi kadar yeni olduğunu göreceksiniz.

chester koltuk düğmeleri dikimichester koltuk düğmeleri dikimi